środa, 28 grudnia 2011

Czerwienie, fiolety, brązy czyli magia kolorów

Święta, święta i już po świętach, wszystko co dobre szybko się kończy. Nadszedł koniec świąt, czas wracać do brutalnej rzeczywistości. Ulubionym kolorem tego okresu była magiczna winna czerwień. Na wieczór wigilijny paznokcie mam umalowane tym kolorem, a oczy podkreślone w pięknych mieniących się brązach.
Prezentuje lakiery które używałam na samą wieczerzę wigilijną oraz podczas kolejnych świątecznych dni. Na powiekach miałam ten brązowy cień, który czasami w swoim odcieniu przypominał ciemne złoto.
Czerwień w pewnych miejscach i sytuacjach jest uważany za kolor szczęścia (np. w chinach, gdzie kobiety do ślubu idę na czerwono). U nas w niektórych sytuacjach choćby (matura, studniówka) przyjęło się że kobiety powinny mieć na sobie coś czerwonego. Czerwień symbolizuje też życie w inny sposób po dziś dzień - krew krążącą po organizmie, jak i serce będące centrum życia jest przecież czerwone. W momentach podniecenia to właśnie to czerwone serce zaczyna mocniej bić i jest w ciele odczuwane. Kolor ten stał się obecnie nawet pewnym symbolem miłości i seksu. A ofiarowanie komuś czerwonych upominków (kwiatów - róż, czy też czerwonej biżuterii)  jest porównywalne z ofiarowaniem komuś serca. Stół świąteczny winien być przyozdobiony w kolorach czerwony i złoty, bo oznaczają bogactwo i szczęście.
Kolejna propozycja to wytworny odcień fioletowy

Sam fiolet oznacza to wszystko, co niezwykłe, niecodzienne, tajemnicze... Jest to ulubiony kolor ezoteryków i księży, osób, które poszukują odpowiedzi na najdziwniejsze pytania, dotyczące sensu życia i śmierci. To właśnie kojący i wyciszający fiolet pobudza nas do tego, by oderwać się od szarej codzienności i poszukać czegoś więcej, czegoś, czego nie można zmierzyć, zważyć, ani kupić w sklepie.
Ze wszystkich kolorów ten posiada najwięcej intuicji, niczym ametyst pełen jest ducha i myśli. Ci, którzy go wybrali,  niekiedy kryją się w cieniu niczym fiołki, w innym zaś czasie są szlachetni i władczy niczym książęta.


Ostatnia propozycja mieniącego się brązu
Identyfikując się z kolorem ziemi, konsekwentnie jak i ona jesteś pomocny i solidny. Inni widzą w tobie swoje zabezpieczenie, innym przypominasz skałę. Dla innych reprezentujesz wszystko to, na czym można polegać. Wszędzie przywracasz porządek i promieniujesz wewnętrznym poczuciem bezpieczeństwa. Uczciwość to twoja wielka zaleta, a w dodatku nie masz czasu na przesadę i udawanie.

Czy w Waszym życiu kolory odgrywają istotną rolę? Czy dość dużą wagę przywiązujecie do ich symboliki i znaczenia?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz