piątek, 8 czerwca 2012

Ajurweda

Niniejsza książka zawiera szczegółowe informacje o tym, jak poradzić sobie z wieloma aspektami współczesnego życia, aby zachować równowagę. Można tu znaleźć wiele szczegółowych wskazówek, jak oczyszczać i nawilżać cerę, pielęgnować ciało, przygotować naturalne kosmetyki czy skomponować prawidłową dietę. Autorka wspomina również o masażu poszczególnych części ciała, ajurwedyjskich terapiach odmładzających oraz o korzystaniu z ziół i olejków. Proponowane w książce zasady należy dopasować do siebie, tak aby uwydatnić swoje naturalne piękno na co dzień.

Autor: Melanie Sachs
Liczba stron: 280
Wymiary: 165 x 235 mm
Cena: ok.41,99 zł
Praktykowana od 5 tysięcy lat w Indiach ajurweda jest systemem medyczno-filozoficznym wywodzącym się z tekstów świętych ksiąg. Ta tradycyjna medycyna opiera się na holistycznej wizji istoty ludzkiej, postrzeganej jako jedność - bez podziału na ciało i duszę oraz bez oddzielania człowieka od jego środowiska. Ajurweda skupia się przede wszystkim o zapobieganiu chorobie, a gdy już do niej dojdzie - na usuwaniu przyczyny złego stanu zdrowia, nie zaś samych tylko objawów. Naturalna terapia ajurwedyjska prowadzi do zdrowia na wszystkich poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym.
W poradniku przedstawiono główne zasady medycyny ajurwedyjskiej i jej różnorodne narzędzia terapeutyczne: rośliny i pokarmy lecznicze, masaże, kuracje... Zamieszczono także proste porady pomocne w zwalczaniu powszechnych dolegliwości.

Autor: Marie Borrel
Wydawnictwo: Klub Dla Ciebie
Liczba stron: 158
Wymiary: 140 x 220 mm
Cena: ok.21,49 zł
Ajurwedyjska książka kucharska dostarcza nowego spojrzenia na starożytną sztukę samo-leczenia. Dogłębnie omawia ajurwedyjski system żywienia oraz system trzech dosz. Kładzie nacisk na pełną wartość odżywczą potraw, ich właściwości lecznicze oraz okoliczności takie jak pory roku, podróże.
Zawiera ponad 250 sprawdzonych, prostych, łatwych w przygotowaniu przepisów, stworzonych, by pomóc zachować witalność i energię przez długie lata. Oferuje szeroki wachlarz zindywidualizowanych receptur, dostosowanych do poszczególnych typów konstytucjonalnych - od orientalnych dań indyjskich aż po europejskie i amerykańskie specjały.

Liczba stron: 426
Wymiary: 165 x 235 mm
Cena: ok.52,26 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz