niedziela, 26 sierpnia 2012

Fashion Babylon

Fashion Babylon opisuje sześć miesięcy z życia cenionej brytyjskiej projektantki mody, która próbuje się przebić na światowym rynku Londynu, Paryża i Nowego Jorku. Dzięki reporterskiej przenikliwości Imogen Edwards-Jones razem z bohaterką przedzieramy się przez perfekcyjnie zorganizowany biznes, gdzie kobietom płaci się dziesiątki tysięcy dolarów za założenie ubrania, a nieodpowiednia długość spódnicy może kogoś kosztować karierę. Razem ze znakomicie zarysowanymi postaciami uczestniczymy w procesie powstawania nowej kolekcji. Możemy zobaczyć, kto pojawia się na pokazach i gdzie siada oraz poznać niezliczoną ilość anegdot i sekretów branży modowej. Szokujące, komiczne, nieocenzurowane spojrzenie na to, co naprawdę dzieje się za kulisami świata mody. 

Autorka również rewelacyjnie obala mit wyperfumowanego i wyrafinowanego świata mody oraz bajecznego życia osób do niego należących. Wystarczy powiedzieć, że kokainę wciąga się tam na śniadanie, jeść po prostu nie wypada, a nic tak nikogo nie cieszy jak czyjaś porażka.

"Fashion Babylon" nie jest jakąś wybitną książką. Fabuła jest bardzo dobrze skonstruowana, ale jest tylko dodatkiem do wszystkich "poufnych" informacji, które chciała zawrzeć i sprzedać autorka. Mi osobiście bardzo odpowiadała ironia, z jaką prowadzona jest narracja oraz soczysty język postaci. Ale i tak najbardziej doceniam to, że Imogen Edward-Jones po prostu otworzyła mi oczy. 

rok wydania: 2011
autor: Imogen Edwards-Jones
ISBN: 9788375138283
liczba stron: 368
format: 127x198 + 2x90 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena:  ok. 39.90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz