wtorek, 17 lipca 2012

Listerine

Płukanie jamy ustnej płynem do ust zapobiega rozwojowi próchnicy, paradontozie (chroni przed powstaniem płytki nazębnej i pomaga ją usuwać), stanom zapalnym dziąseł (płyn działa odkażająco i ściągająco). Pomaga również odświeżyć oddech - zawarty w większości z nich mentol likwiduje nieprzyjemny zapach z ust. Wzmacnia szkliwo - płyny zwykle zawierają fluor poprawiający strukturę tkanki zęba. Niektóre preparaty mają dodatki w postaci środków lekko wybielających, dlatego pomagają Ci rozjaśnić uśmiech.

Z myślą o ochronie i naprawie szkliwa oraz zapobieganiu próchnicy, stworzono Listerine Total Care. Odbudowuje szkliwo, przez co pomaga chronić zęby przed próchnicą. Zwiększa rozmiar kryształów szkliwa, zmniejszając przestrzeń pomiędzy nimi, co zwiększa ich odporność na działanie kwasów i redukuje ryzyko erozji. Wzmacnia szkliwo zębów nawet w trudno dostępnych miejscach. Dostarcza szkliwu związki mineralne, utracone w wyniku działania kwasów, powstających w jamie ustnej w trakcie spożywania pokarmów, przywracając siłę i zdrowie zębom. Naprawia osłabione miejsca zanim rozpocznie się próchnica. Usuwa bakterie w jamie ustnej, redukuje płytkę nazębną z przestrzeni między zębowych i odświeża oddech.

Cena: 250 ml - 13,99 zł, 500ml - 19,99 zł

2 komentarze:

 1. Czy naprawdę skutecznie na cały dzień ten płyn likwiduje nieprzyjemny zapach z ust? Proszę o szczere odpowiedzi.. ;(

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Kamilu, przede wszystkim bardzo dziękuję za odwiedzenie mojego bloga. Dziękuję za dokładną lekturę niektórych jego części części i pozostawienie pod nim komentarze. Dziękuję.

  Odpowiadając na Pana zapytanie, przyczyną pojawiania się nieprzyjemnego zapachu z ust należy upatrywać w kilku aspektach. Przede wszystkim powodem może być zakwaszenie organizmu, tak się dzieje, jeżeli w naszej diecie jemy o wiele więcej mięsa niż warzyw, które neutralizują kwasy w naszym organizmie, a które mogą być przyczyną tego problemu. Jedzenie "zbyt ciężkich potraw". Oprócz tego próchnica bądź ropny stan zapalny dziąseł. I wiele innych przyczyn. Przede wszystkim musi Pan zlokalizować przyczynę tego Pana problemu.

  Płyn Listerine zabija wszystkie bakterie, które mamy w jamie ustnej, a które mogą powodować ten problem nieprzyjemnego zapachu. I teraz mówię o sobie przy regularnym stosowaniu, jeszcze raz regularnym stosowaniu tego płynu, odpowiednim odżywianiu, mogę powiedzieć, że tak nie borykam się z problemem nieprzyjemnego zapachu z ust.
  Z tego co pamiętam znajoma na chirurgii polecała połączenie płynu Listerine - niebieski z tabletką aspiryny celem zabicia bakterii powodujących ten problem nieprzyjemnego zapachu.
  Jedyny minus tych płynów dla mnie, to ten, że niesamowicie palą w buzi. Czasami trudno to wytrzymać. Ale czego się nie robi dla pięknych zębów.

  Pozdrawiam Pana serdecznie !!!

  OdpowiedzUsuń