niedziela, 15 lipca 2012

Słońce

Czy wiesz, że?  90% taki udział w starzeniu się skóry ma słońce. Dlatego filtr jest ważniejszy niż retinol (Skincancer.org). Warto zatem stosować latem kremy z filtrem do twarzy. SPF 30 to najczęściej zalecany przez dermatologów filtr. Dlaczego? Badania wykazują, że na ogół nakładamy tylko 50 proc. potrzebnego kosmetyku, więc SPF 30 działa jak 15, czyli minimalna ochrona na całe lato.
Polecam zatem dwa filtry sprawdzone na sobie, które w swoim działaniu są bardzo skuteczne.
Bioderma to nowoczesne połączenie filtrów UVA-UVB z unikalnym kompleksem BIOprotection, który pobudza naturalny mechanizm obronny komórek skóry oraz zabezpiecza przed zmianami w obrębie DNA, sprawia, że krem Photoderm SPOT zapewnia skuteczną i długofalową ochronę na poziomie komórki. Dzięki wysokiej ochronie przeciw promieniowaniu UVA zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz reakcjom alergicznym na słońce. Dzięki MAXymalnemu zabezpieczeniu przed promieniowaniem UVB chroni przed poparzeniami słonecznymi a także ogranicza ryzyko wystapienia przebarwień. Działa także łagodząco. Bardzo dobrze tolerowany (może być stosowany na skórę wokół oczu i na powieki).
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Anthelios XL Fluide Extreme, dzięki zawartemu filtrowi SPF 50+ daje najsilniejszą ochrona przed oparzeniami słonecznymi. PPD28/SPF 50+ zapewnia ochronę anty-UVA przed długoterminowymi skutkami promieniowania słonecznego (deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry). Dzięki strukturze przepuszczającej powietrze ten wyjątkowo lekki fluid jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry, nawet bardzo tłustej. Nie powoduje powstawania zaskórników. Zawiera system filtrujący składający się z opatentowanych filtrów słonecznych: Mexoryl SX i Mexoryl XL.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Nawet przez szybę opalić się raczej nie opalimy, bowiem odpowiedzialny za brąz promienie UVB w dużej mierze są zatrzymywane przez szkło. Za to dla UVA szyba nie jest żadną przeszkodą, wnikają w głębsze partie skóry, powodując przyspieszone starzenie oraz zmiany nowotworowe. Dlatego kremy z filtrem to konieczność, nawet gdy lato spędzasz w biurze. Gdy zbadano grupę nauczycieli, którzy przez wiele lat wykładali w tej samej sali, okazało się, że ta strona twarzy, na którą przez szybę padało słońce, mocno się postarzała. Nie wierzycie? Wyszukajcie w internecie bijące ostatnio rekordy popularności zdjęcie kierowcy ciężarówki: jego lewy profil wygląda o kilka dekad starzej niż prawy.
Zdjęcie, które widzicie powyżej to nie fotomontaż. Ten człowiek ma 69 lat i przez 28 lat był kierowcą ciężarówki. Lewa strona jego twarzy była dużo częściej wystawiana na słońce niż prawa strona. Efekty widzicie sami. Po jednej stronie skóra jest gładka i napięta, po drugiej twarda i pomarszczona. Wszystko przez wpadające przez szyby samochodu promienie UV, które zniszczyły elastyczne włókna i spowodowały twardnienie skóry. Ale estetyczny wygląd to nie wszystko. Mężczyźnie grozi też rak skóry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz