poniedziałek, 16 lipca 2012

Tylko dla mężczyznTen poradnik powinien stanąć w biblioteczce każdego mężczyzny, który ceni sobie styl i elegancję. Jego autor - projektant i znawca mody, dziennikarz - zdradza m.in. tajniki dobierania stroju stosownie do okazji, wyboru odpowiednich butów czy koszul, uczy sposobów wiązania krawatów, prezentuje ważne zasady dotyczące garderoby.

Krzysztof Łoszewski - autor książki "Dress Code. Tajemnice męskiej elegancji" - jest znanym projektantem mody, stylistą oraz wykładowcą w Akademii Dyplomatycznej i Szkole Stylu Moniki Jaruzelskiej.
Dress code to kodeks ubierania, który powinien obowiązywać każdego mężczyznę. Jak dobrać odpowiedni krawat? Jaką długość powinien mieć mankiet koszuli? Jak dopasować skarpety do koloru spodni? Czy muszka jest odpowiednia na każdą okazję? Kiedy zakładać smoking lub frak?

W tym praktycznym poradniku autor zdradza tajniki męskiej elegancji. Podaje nie tylko podstawowe, praktyczne żelazne zasady dress codu, lecz także wiele istotnych szczegółów, o których często się zapomina.
Krzysztof Łoszewski pomaga czytelnikowi odnaleźć swój własny styl. Dobrze ubrany mężczyzna to mężczyzna świadomy. Nie zasobność portfela czyni go eleganckim, lecz umiejętność doboru stroju do okazji i typu sylwetki.
Znajomości zasad dress codu pozwoli każdemu mężczyźnie odnaleźć się w różnych okolicznościach - zarówno zawodowych, jak i prywatnych.

Książkę "Dress Code. Tajemnice męskiej elegancji" uzupełniają liczne kolorowe fotografie, które prezentują omawiane wzory ubiorów. 
Książka "Dress Code Tajemnice męskiej elegancji" to dla mnie absolutne novum na rynku. Podczas gdy można znaleźć mnóstwo tytułów, które radzą jak się ubierać kobietom, dla mężczyzn do tej pory nie było takiej kompleksowej publikacji. Bardzo elegancko wydana, z minimalistyczną, stylową okładką w twardej oprawie książka powinna być niezbędnikiem każdego mężczyzny, zwłaszcza w Polsce, gdzie panowie wciąż mało o siebie dbają. Dużo tu praktycznych rad ilustrowanych barwnymi fotografiami, są też zdjęcia z sesji z modelami. Autor Łoszewski był wcześniej sam projektantem mody oraz stylistą, wiec zna się na rzeczy. Jedno czego mi brakuje to jakiegoś wprowadzenia o historii mody męskiej. Warto jednak docenić w tej publikacji to, że mówi o różnych stylach i radzi jak dopasować strój do sytuacji i osobowości. Inny będzie dress code w korporacji, a inny w środowisku artystycznym. Polecam wszystkim panom albo paniom, które chciałyby sprawić swoim lubym przydatny prezent na urodziny. W końcu to kobiety wychowują mężczyzn
Autor: Krzysztof Łoszewski
Wydawnictwo: BOSZ
Liczba stron: 208
Okładka: Twarda
Cena: ok. 44,91 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz