piątek, 20 lipca 2012

Makijaż sztuka przemiany


Kultowy poradnik makijażu

Każda z nas marzy o cudownej przemianie z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia. Wiemy, że odpowiednio dobrany makijaż może naprawdę zdziałać cuda – pora więc nauczyć się tych trików, które dotychczas znali tylko najlepsi specjaliści od wizażu. Jeden z nich to autor tego przewodnika po świecie piękna i cudownych metamorfoz kobiecej urody. Dzięki jego książce krok po kroku odkryjesz na nowo swój image i codziennie będziesz mogła emanować wydobytym na światło dzienne urokiem.

Jeden z najbardziej utalentowanych amerykańskich makijażystów – Kevyn Aucoin, dzieli się swoimi sekretami: nie tylko wyjaśnia techniki makijażu i  metody jego aplikacji, ale też pokazuje, jak wykorzystać tę wiedzę do kreowania szerokiej gamy wizerunków.

Wśród kobiet, których metamorfozy znajdziesz w książce są nie tylko gwiazdy takie jak Cher, Julia Roberts, Gwyneth Paltrow czy Tina Turner, ale też wiele „zwykłych” kobiet, które Kevyn spotkał na swojej drodze i zaprosił do udziału w tworzeniu książki Makijaż – sztuka przemiany.

Pierwsza część książki obejmuje rady, pomysły i sztuczki pomocne przy upiększaniu (choć, jak mówi sam autor: „w makijażu nie ma sztywnych zasad”). W kolejnej części zobaczysz wspaniałe metamorfozy „zwykłych” kobiet, dzięki którym poznasz niesamowite możliwości przemiany, jakie daje makijaż. Ostatnia część to piękne zdjęcia znanych gwiazd, które za pomocą makijażu przeistaczają się w wampy, niewiniątka czy damy w stylu glamour. W każdym z rozdziałów Kevyn hojnie dzieli się wskazówkami technicznymi i wymienia produkty niezbędne do odwzorowania danego wizerunku.

Całość, przyprawiona niesamowitym poczuciem humoru autora, jego dystansem do siebie oraz zabawnymi opowieściami i wspomnieniami z dzieciństwa, sprawia, że  Makijaż – sztuka przemiany czyta się jednym tchem.
W książce znajdziesz m.in.:

•    rady, pomysły i triki pomocne przy upiększaniu,
•    wspaniałe metamorfozy gwiazd – znanych aktorek i piosenkarek, ale także „zwykłych” kobiet,
•    porady dotyczące pielęgnacji skóry i jej przygotowania do aplikacji makijażu,
•    wskazówki techniczne i produkty niezbędne do wykreowania konkretnego wizerunku,
•    niesamowity humor autora, dzięki któremu przeczytasz książkę jednym tchem.
Make-up jest jak magia – to fascynująca przygoda poznawania siebie poprzez metamorfozę, możliwość stania się kimś innym, piękniejszym, bardziej interesującym... To ogromna przyjemność odkrywania siebie zupełnie na nowo w oczach innych ludzi! Kevyn Aucoin odważnie i z wiarą w nieoczekiwane możliwości człowieka zaprasza nas do swojego tajemniczego ogrodu, w którym możemy się poczuć naprawdę cudownie!
Katarzyna Figura

„Kevyn nie jest makijażystą, on jest magikiem. Kreuje atmosferę, która jest połączeniem piękna i magii”.
Cher

„Pracuję z Kevynem już od dziesięciu lat i jest on jedynym makijażystą, któremu pozwoliłam dotknąć swojej twarzy (w przeszłości zawsze sama się malowałam). Jego wieloletnie postępy w pracy sprawiły, że makijaż został podniesiony do rangi sztuki”.
Tina Turner

„Mogłabym godzinami opowiadać o ogromnym talencie, wszechstronności i geniuszu Kevyna, ale zamiast tego powiem po prostu, że podczas gdy on cię maluje najwspanialsze jest to, że dzięki temu możesz spędzać z nim czas. Kocham go z całego serca”.
Gwyneth Paltrow

„Kevyn jest tak cudownym i zabawnym artystą, że praca z nim to czysta przyjemność”.
Julia Roberts

„Znam Kevyna od pięciu lat i od tego czasu nie poznałam nikogo bardziej inspirującego. Jego przykład pokazuje, że człowiek może zostawić za sobą trudną, przygnębiającą przeszłość i – jeśli ma szlachetne serce – wznieść się ponad wspomnienia i spełnić to, czego naprawdę pragnie, a przy tym nadal pozostać najmilszą i najbardziej współczującą istotą na tej planecie. Bardzo go podziwiam”.
Janet Jackson
"Poza tym, ze Kevyn jest niesamowitym artystą, który potrafi zmienić coś zwykłego w niezwykłe (mówię też o sobie), jest też wspaniałym przyjacielem, którego podziwiam i kocham z całego serca”.
Lisa Marie Presley

„Kevyn umożliwia każdej z nas granie roli, którą chcemy zagrać, być osobą, którą chcemy być i – co najważniejsze – sprawia, że czujemy się najlepiej, jak mogłybyśmy się czuć. Dziękuję Ci, Kevyn, za spełnienie moich marzeń”.
Drew Barrymore

„Kevyn mógłby sprawić, ze nawet ziemniak wyglądałby bardzo glamour. Jest artystą rzeźbiarzem i to nie tylko twarzy. Moje serce urosło siedmiokrotnie po tym, jak zajął się moimi brwiami”.
Tori Amos

„Kevyn… jest  niesamowity… jest mistrzem… jest artystą… jest inspirujący… jest czarujący… jest perfekcjonistą… jest lojalny… jest odjazdowy… i jest moim drogim przyjacielem”.
Vanessa Williams

„Dopiero podczas pracy z Kevynem zaczęłam postrzegać makijaż jako formę sztuki, jak malarstwo. On jest jednocześnie radosny, promienny i zaraźliwie zabawny. Bardzo dobrze się z nim współpracuje, Kevyn inspiruje i sprawia, że sesja zdjęciowa staje się dużo łatwiejsza. Bardzo go kocham”.
Winona Ryder
Autor:  Kevin Aucoin
Wydawnictwo: Galaktyka , Marzec 2012
Liczba stron:  160
Cena: ok. 65 złBrak komentarzy:

Prześlij komentarz