niedziela, 8 lipca 2012

Paryski szyk

Z najnowszej pozycji wydawnictwa Rebis dowiecie się w czym tkwi tajemnica paryskiego szyku. Autorka książki - Ines de la Fressange  jest jedną z najsłynniejszych modelek i francuskich ikon stylu, która na łamach swojego ilustrowanego dzieła zdradza gromadzone przez dziesięciolecia pracy w świecie mody sekrety stylu i urody. Daje wskazówki, jak ubierać się w paryskim stylu, i pokazuje, jak stworzyć swoją garderobę, opierając się na zaledwie siedmiu podstawowych elementach i kilku dodatkach.

Jej ulubione źródła odkryć z dziedziny mody, urody i dekoracji wnętrz, zarówno te paryskie, jak i internetowe, wzbogacone zostały fotografiami jej córki Nine oraz uroczymi szkicami i zdjęciami autorstwa samej Ines. Znajdziecie tu również  przewodnik po jej sekretnym Paryżu – po hotelach i restauracjach oraz niezwykłych miejscach na wycieczki, także dla całej rodziny.
Zastanawiałyście się kiedyś, w czym tkwi sekret paryżanek? Dlaczego właśnie ich styl jest podziwiany i naśladowany przez miliony kobiet na całym świecie? Eleganckie, ponadczasowe, szykowne, takie określenia pasują niemal do każdej paryskiej kobiety, niewątpliwie możemy o nich powiedzieć ikona szyku, ale już nie ikona mody. Chodź każda Paryżanka zna panujące trendy to nigdy za nimi ślepo nie podąża. W doborze ubrań zawsze kieruje się kilkoma prostymi zasadami, jeżeli chciałybyście je poznać, bez wahania sięgnijcie po książkę „Paryski szyk”. Jest to podręcznik stylu autorstwa Ines de la Fressange oraz Sophie Gachet, francuskich ikon szyku.
Biorąc do ręki ten podręcznik w pierwszej kolejności rzuca się w oczy okładka, intensywnie czerwona ze złotymi nadrukami – elegancka i stylowa. Wydawca postarał się, aby osoba biorąca do ręki książkę poczuła się wyjątkowo. Podobne odczucia towarzyszą podczas przeglądania podręcznika, gruby, dobrej jakości papier, dopracowane szczegóły w postaci ciekawej czcionki i niepowtarzalnej grafiki sprawiają, że książka jest małym „dziełem sztuki edytorskiej”.
Po takich zachwytach nad formą, czas przejść do treści. Podręcznik podzielony jest na cztery części: Ubieraj się jak Paryżanka, Królowa balu, Chez moi, Paryż według Ines. Dodatkowo każdy z rozdziałów podzielony jest na podrozdziały, co sprawia, że podręcznik jest bardzo czytelny i przejrzysty. Teraz już wiem, co składa się na wygląd paryżanki, która swój styl buduje na podstawowych ubraniach, jakich jak blezer, mała czarna czy idealne jeansy, a swój unikalny wygład zawdzięcza dodatkom. Jakie wybierać i jak je dobierać? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w poradniku. Dowiecie się także o modowym faux pas, o tym jak spakować walizkę oraz jak uzyskać ponadczasowe piękno przy minimalnym nakładzie czasu!
Ta książka to nie tylko podręcznik stylu, ale także przewodnik po mieszkaniu paryżanki, które dla mnie było szczególnie przydatne, ponieważ jestem w trakcie remontu, teraz wiem jak uzyskać efekt symbiozy, ponieważ zgodnie z zasadą „Twoje mieszkanie powinno odzwierciedlać twoją osobowość” wiem, na co zwrócić uwagę, aby było stylowo i przytulnie. Autorka uchyliła także rąbka tajemnicy dotyczącego sekretów Paryż, w książce opisano kilka miejsc, które powinna znać każda osoba wybierająca się do Miasta Światła.
Taką książkę powinna na swojej półce mieć każda kobieta, bo która z nas nie chciałaby mieć tyle wdzięku i szyku, co Paryżanka? Gorąco polecam!
Tytuł: Paryski szyk
Autor: Ines de la Fressange
Wydawnictwo: Rebis
Liczba stron: 240

2 komentarze:

  1. Wygląda ciekawie :) Chociaż nie wiem, jak garderoba może składać się tylko z kilku elementów :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie polecam tę pozycję. Wiele ciekawych rad sama wcieliłam w życie i procentują. Zaczepiana jestem na ulicy i chwalona za wyszukany wygląd. Przez "elementy" rozumiem bardziej zasady i reguły właściwego ubierania.
    Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wpis oraz za obecność na moim blogu.

    OdpowiedzUsuń